19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARI

       
 
         Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkması milli mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilmekte ve ülkemizde her 19 Mayıs "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmaktadır. Aziz Türk Milleti'nin kurtuluş hikâyesinin başlangıcı olan 19 Mayıs bu yıl tüm Türkiye'de 100. Yılı olarak kutlanmaktadır.
                Milli Mücadele'nin Samsun'dan başlamasının sebebi ile bu müstesna gün en başta Samsun'da ve ilçemizde büyük bir coşku ile karşılandı. İlçemizde de kutlamalar Cumhuriyet ve 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’na Çelenk konulması ile başladı ve daha sonra Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde devam etti. Yapılan kutlamalara Kaymakamımız Mehmet Parlak, Belediye Başkanımız Şenol Kul ve diğer daire amirlerimiz, veli ve öğrencilerimiz katılmışlardır. Milletimiz ve devletimiz için önemli olan bu gün milli birlik, beraberlik duyguları için de coşku ile kutlanmıştır.
             Aziz milletimiz ve ülkemiz için önem arz eden bu günde milli birlik ve beraberlik şiarıyla Milli mücadelemizin 100. Yılı kutlamalarında bulunan tüm katılımcı ve konuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.