Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN 12.01.2017 Perşembe günü saat 15.00’de, muhtarların şikâyet, talep ve önerilerini dinlemek üzere İlçemiz Belediye Kültür Merkezi toplantı salonunda düzenlenen 'Muhtarlar Buluşması'na katıldı. 
 
        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından namlusunu halka çevirenlere selam durmayan aziz milletimizin Çanakkale’ye eş kahramanlık destanını anlatan “15 Temmuz, Bir İhanet Öyküsü, Tarihi Değiştiren Direniş” belgeseli gösterildi. 
 
        Belgeselin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ yaptığı konuşmasında, “Kentin her noktasını adım adım geziyorum. İlçelerdeki hatta ve hatta mahallelerdeki yol sorunlarından bilgim var. Bunların giderilmesi için aciliyet gereken yerleri başa alarak bir sıralama yaptık. İlk etapta acil yapılması gereken yolları beton yollar ile kavuşturduk. Şunu asla unutmamak lazım; ilimizin de, devletimizin de imkanları hiçbir zaman sınırsız değildir. Ama talepler her zaman sınırsız. Vatandaşımız hak ettiği gibi yaşamak için her zaman yapılanın daha iyisini istiyor. İstemekte haklılarda. Biz de Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde onlara hak ettikleri yaşama ortamını sağlamaya çalışıyoruz. Hizmet konusunda taleplerinizin yerine gelmesi için gayret ve çaba içerisinde olun. Bunda ayıp olan, günah olan hiçbir şey yok. Ama talep edeceğiniz işleri önemine göre sıraya koyun. Planlanmış olan işlerin aksayan taraflarını objektif bir şekilde ilgililerine söyleyin ki, ona göre önlemlerimizi alalım. Biz bu millete hizmetkarlık yapmak üzere buradayız. Bizim makam ve mevkiimizin önemi yok. Seçilmiş ve atanmışlar olarak memleketimizi daha güzel bir geleceğe hazırlamak için büyük adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu noktada her zaman sizin desteklerinizi bekliyoruz”.dedi.
 
        Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN yaptığı konuşmasında, “Buraya gelirken Sayın Cumhurbaşkanımız bu gün yine muhtarlara hitap ediyordu. Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz sırayla bütün muhtarlarınızı çağıracak. Cumhurbaşkanımız ile hepinizin birlikte olmak için sabırsızlandığını biliyorum. Cumhurbaşkanımız söyleminde emekli olduktan sonra oturacak bir insan olmadığını bizlerin içinde olacağını söyledi. Dost bildiğimiz düşmanlar, bayrağımızın altına sığınmış hainler, asker elbisesi giymiş ve çok kutsal bir görevi ifa ettiğini zannettiğiniz insanları hepimiz el birliği ile gördük. 15 Temmuz gecesini biz başarılı bir şekilde atlattık. 15 Temmuz bizim aslında ikinci Kurtuluş Savaşımızdır. 19 Mayıs, 23 Nisan ve 29 Ekim Bayramlarını nasıl kutluyorsak, 15 Temmuz’u da aynı şekilde kutlayacağız. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz süreci bize bir şeyi gösterdi. 15 Temmuz akşamını şükürler olsun ki, Samsun halkı başarıyla, kahramanca atlattı. Ben buradan bir kez daha Samsun halkına teşekkür ediyorum. Son zamanlarda Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bugünlerde Türkiye zor bir süreçten geçiyor, bunları hep birlikte aşacağız. Gün birlik ve beraberlik günüdür.
 
        Değerli Muhtarlar; Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarlarla düzenli toplantılar yapıyor. Biz de Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte siz değerli muhtarlarımızla buluşup, sohbet edip fikir alışverişinde bulunacağız. Bu toplantılarımız sizlerle biraz dertleşme toplantılarıdır. Bizim bu toplantılarda ki, asıl gayemiz demokrasinin temel taşı olan siz değerli muhtarlarımızla bir araya gelmek, varsa sorunlarınız, talep ve önerilerinizi dinlemektir. Bu gün fırsat bulduk ve sizlerle bir araya geldik. Vatanımız için, ülkemiz için, bayrağımız için hepimizin 24 saat çalışması gerekiyor. Bu son zamanlarda ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görüyorsunuz.
 
        Değerli Muhtarlar; buradan evinize döndüğünüzde, okuması gerekenlerin çok okuması, çalışması gerekenlerin çok çalışması, düşünmesi gerekenleri daha çok düşünmemiz gerekiyor ki biz mesafe alalım. Aksi takdirde başka ülkelerin sömürge aracı oluruz. Gelirler bizim cebimizden paraları alırlar ufak, ufak götürürler. Bizim artık yavaş, yavaş daha nitelikli tarım yapmamız gerekiyor. Daha ciddi şeyler üretmemiz gerekiyor. Bu bizim üçüncü muhtarlar toplantımız. Bu toplantının ve bundan sonra muhtarlarla yapacağımız toplantıların ilçelerimize, şehrimize, ülkemize ve insanlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum. İnşallah yeni yılınız sağlıklı, bereketli ve huzurlu geçer. Hepinizi sevgiyle, saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum."dedi.

        Konuşmalarının ardından muhtarlarımız sırayla söz alarak, mahallelerinde yapılan çalışmalar ve sorunlarla ilgili olarak görüşlerini, önerilerini ve taleplerini Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’a aktardılar.
 
        Toplantının ardından Valimiz Sayın İbrahim ŞAHİN, Terme Eski Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
 
        Toplantıya Kaymakamımız Emin ALICI, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Turan ÇAKIR, Büyükşehir Belediyesi Gurup Başkan Vekili Nihat SOĞUK, Terme Belediye Başkanı Şenol KUL, İl Mahalli İdareler Müdürü Hayri ŞEN, ilçe protokol üyeleri ve İlçemiz mahalle muhtarları katıldı.